Architektonicko štýlové terasy

Architektonicko štýlové terasy

Určite sa s nami zhodnete na tom, že jedným zo skvelých doplnkov štýlového a jedinečného domu alebo bytu je terasa. Terasa rovnako ako átrium, veranda alebo balkón ponúka možnosť prejaviť kreativitu a Váš preferovaný štýl. Konceptuálna inšpirácia vie byť užitočná pri výbere správneho nábytku a rastlín, dokonca vytvára myšlienku zakomponovania krbu.

Návrh modernej terasy ponúka možnosť výberu dizajnových nápadov z veľkého množstva trendov. Prvá otázka, na ktorú si treba odpovedať je, či chcete drevenú podlahu alebo kameň. Terasa je súčasťou Vášho domova, takže je veľmi dôležité zvážiť prepojenie a zladenie terasy s priľahlou kuchyňou alebo obývacou izbou. Pomerne častou otázkou býva možnosť prepojenia terasy so záhradou. Netreba zabúdať na prípadné výškové rozdiely jednotlivých plôch. Rozdiely a odchýlky v úrovni môžu spôsobiť rôzne problémy, preto je potrebné tento faktor starostlivo zvážiť hneď na začiatku procesu.

Ďalším z dôležitých krokov je dôkladný výber materiálov, ktoré budú použité. Terasy s dlažbovými doskami, ak sú správne aplikované, sú dlhodobé a vyžadujú si malú údržbu. Treba sa však uistiť, či bude dažďová voda odtekať správnym spôsobom.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Vedel ste, že

Drevená podlaha z masívu časom dostane šedasto-antracitový nádych farby. Je to spôsobené meniacim sa počasím. Priame slnko však nerozpáli masív tak, ako kompozitné terasové dosky. Tie potom držia vysokú teplotu a terasy sú horúce. Kompozit na rozdiel od masívu ostáva na vzhľad dlhšiu dobu rovnaký a nepracuje tak, ako masív.

Kľúčovým faktorom v návrhu terasy alebo balkóna je nábytok, ktorý si vyberiete. Väčšina ľudí vo všeobecnosti považuje nábytok za najdôležitejší prvok interiérového dizajnu. Nie je tomu inak ani pri návrhu exteriérového terasového alebo balkónového nábytku. Terasa a balkón primárne slúžia na sedenie, avšak dizajn takéhoto nábytku predstavuje základný prvok príťažlivosti, elegancie a luxusu terasy ako celku.

Pri výbere nábytku treba dbať na to, ako vyzerá, ako je štruktúrovaný a usporiadaný. Najznámejšími materiálmi pre exteriérový nábytok sú kované železo, hliník, ratan a prírodné drevo, ale aj plast. Pri voľbe dreveného nábytku treba počítať s vyšším rozpočtom, avšak zaručí pocit tepla, útulného prostredia a dlhovekosť. Pri každom materiáli je dôležité myslieť na údržbu nábytku počas celého roka. Zároveň treba zohľadniť veľkosť a potenciál priestoru a dôkladne naplánovať umiestnenie nábytku. Netreba zabúdať na zváženie svetových strán a najpodstatnejší aspekt, ktorým je finančný rozpočet.

Terasy na mieru od interiérových architektov

Zdielať
blank