Pouf inak povedané taburet ako solitérny doplnok má svoje výhody

Pri zariaďovaní bytu alebo domu býva chodba jednou z posledných miestností, ktorou sa klienti zaoberajú. Je tomu tak najmä preto, že je najmenšia, resp. menších rozmerov. Dnes však klienti vedia a uvedomujú si, že chodba je nezanedbateľnou časťou bývania. V súčasnosti sa v rámci rekonštrukcie alebo zariaďovania bývania kladie oveľa väčší dôraz na interiérový dizajn chodby ako kedysi. Klienti si oveľa viac uvedomujú význam a potenciál chodby. Aj napriek menšej výmere chodby sa vždy zamýšľame, kde vidíme možnosti na úložné riešenia. Interiér chodby navrhujeme tak, aby nezanikol potenciál priestoru pod kopami topánok, šálov, kabátov alebo iných doplnkov. V dnešnej dobe klienti požadujú spojenie kreativity, unikátnosti a praktickosti. Taktiež sa zaujímajú, aby interiérový dizajn chodby okrem praktickosti vyvolal výborný prvý dojem pri vstupe do ich príbytku.

Pred navrhovaním dizajnu chodby zisťujeme od klientov ich preferencie, predstavy a požiadavky. Aby sme si vkusne a prakticky poradili s týmito priestormi, aplikujeme niekoľko základných prvkov. Tie sa menia a rozširujú podľa aktuálnych trendov. Jednými zo základných a nemenných prvkov chodby, na ktorých si klienti dávajú záležať, je výber podlahy, farby a osvetlenie. Za posledné obdobie sa veľmi obľúbeným a trendovým doplnkom chodbystal pouf, známy ako taburet.

Výhodou je, že sa vyrábajú v rôznom farebnom, veľkostnom a materiálovom prevedení. Rozdielny môže byť aj účel tohto poufu. Klienti si tento interiérový účelový doplnok volia buď výhradne pre uľahčenie obúvania topánok alebo ako odkladací priestor na odloženie kabelky alebo kabáta. Najčastejšie si však klienti vyberajú typ, ktorý má širšie využitie. Je ním pouf, ktorý slúži ako sedacia lavica, odkladací priestor, ale aj ako úložný priestor. Jednou z veľkých výhod tohto riešenia je, že umiestnenie poufu do chodby nie je obmedzené jej veľkosťou. Či už sa realizácia týka malometrážnej alebo veľkometrážnej chodby alebo bytu bez chodbových priestorov, vždy vieme nájsť riešenie.V priestrannejších chodbách je viacero možností, ako kombinovať praktickosť úložných priestorov s doplnkami ako komody, stolíky, kreslá alebo sedacie lavice.

Poufy sú tak vhodným  doplnkom pre interiérový dizajn aj do priestranných chodieb a predsiení. Navodia dojem praktickosti a zároveň jemného luxusu. V prípade väčšej chodby je výhodou, že klient si môže neustále meniť umiestnenie poufu. To sa však nedá povedať o malých chodbách. Aj napriek tomu je pouf stále považovaný za kľúčový prvok malej chodby, nakoľko má skutočne všestranné využitie.

Byty, ktoré nedisponujú s chodbovými priestormi, sa v súčasnosti zariaďujú tak, aby aspoň malá časť pôsobila ako vstupný priestor s praktickými prvkami chodby. V takýchto prípadoch sa snažíme navodiť dojem prítomnosti plnohodnotnej chodby aspoň vešiakovou zástenou v blízkosti dverí. V tomto prípade takisto veľmi trendovým interiérovým doplnkom, ktorý slúži ako miesto na sedenie a zároveň odkladací a úložný priestor je pouf.

Výhodou je možnosť prispôsobenia veľkosti poufu chodbovým priestorom, aby nezavadzal pri prechode do bytu alebo domu. Klienti si vyberajú poufy nielen z hľadiska dizajnového, ale aj praktického. Ide o špecifický multifunkčný nábytok. Pôsobí jednoduchým a nenápadným dizajnom, pričom ponúka všestranné využitie.

Čím väčší a viacúčelovejší pouf, tým vyššia je jeho cena. Klientom však zdôrazňujeme, že nejde o krátkodobú investíciu, ale o dlhodobo využívaný interiérový účelový doplnok. Ak sa po nejakom čase klient rozhodne pre iný materiál alebo farbu, veľkou výhodou je možnosť prečalúnenia poufu podľa požiadaviek klienta. Výhody zakomponovania poufu do interiérového dizajnu chodby zatiaľ stále prevyšujú nad nevýhodami. V neposlednom rade ide o moderný a trendový interiérový doplnok s nadčasovým a luxusným dizajnom.

Zdielať
blank